ISO 9001 Rzetelna firma NR: 01168, MG CENTRUM SZKOLEŃ I KOREPETYCJI MARTA GWIŻDŻ-PIKOR Krajowy rejestr instytucji szkoleniowych ISO

ABC zakładania i prowadzenia firmy

Zakładanie firmy z pozoru jest tylko wypełnieniem jednego dokumentu. W rzeczywistości przed nowym przedsiębiorcą pojawia się mnóstwo formalności i przyszłościowe decyzje do podjęcia, między innymi dotyczące wypełniania wniosków, prowadzenia spraw księgowych, kadr i płac, pozyskiwania środków finansowych, a także licznych innych czynności, które nie dotyczą osób pracujących na etat. Dlatego warto wiedzieć, jak założyć i prowadzić firmę – pomoże ci w tym szkolenie online ABC zakładania i prowadzenia firmy.

Proces zakładania i prowadzenia działalności.

Grupa docelowa


  • początkujący przedsiębiorcy
  • osoby bezrobotne występujące o środki z PUP
  • osoby chcące uzyskać wiedzę na temat przedsiębiorczości

Korzyści


  • uzyskanie wiedzy praktycznej dotyczącej spraw księgowych i kadrowych, pozyskiwania środków finansowych, wypełniania wniosków
  • łatwiejsze prowadzenie własnej działalności gospodarczej
  • kompendium wiedzy o zakładaniu i prowadzeniu firmy pod ręką

Metoda treningowa


  • Prezentacja multimedialna on-line
 

Opis szkolenia


 

Szkolenie ABC zakładania i prowadzenia firmy to kompendium wiedzy przeznaczone dla każdej osoby, która chce otworzyć własną działalność gospodarczą. Dzięki niemu można dowiedzieć się, jak prowadzić swój biznes od strony formalnej niezależnie od branży. Jest ono skierowane również do osób, które chcą ubiegać się od środki z Powiatowego Urzędu Pracy na zakładanie firmy.


Wiedza przekazywana jest przez prezentację online, która jest dostępna przez 24 godziny na dobę po wejściu na konto w portalu szkoleniowym. Szkolenie może być także odtwarzane na urządzeniach mobilnych – tabletach i smartfonach, dzięki temu możesz zdobywać wiedzę wtedy, gdy masz na to czas.


Do szkolenia dodawany jest komplet dokumentów przeznaczonych dla osób chcących otworzyć własną działalność. W ten sposób można przećwiczyć ich wypełnianie i zrobić to bezbłędnie.


Każdy kupujący szkolenie online ABC zakładania i prowadzenia firmy otrzymuje dodatkowo 20% zniżki na kurs pisania wniosków na dofinansowanie działalności gospodarczej ze środków UE do 20 000 złotych. Prawidłowe wypełnienie wniosku i celna argumentacja pozwalają na łatwiejsze uzyskanie dofinansowania.

 

 

Plan szkolenia

 

1. Definicja działalności gospodarczej zgodnie z prawem.

2. Przedsiębiorca i jego predyspozycje osobiste.

3. Pomysł na wyrażenie siebie w biznesie.

4. Własna firma – od pomysłu do realizacji.

5. Zarejestrowanie działalności gospodarczej.

6. Dobór odpowiedniej formy działalności gospodarczej.

7. Umowy cywilnoprawne.

8. Składki pracodawcy i pracownika związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

9. Podatki przedsiębiorcy.

10. Księgowość – podatkowa księga przychodów i rozchodów.

11. Bilans przedsiębiorstwa.

12. Motywacja i kierowanie pracownikiem.

13. Prowadzenie negocjacji handlowych.

14. Źródła finansowania własnej działalności gospodarczej.

Powrót na górę